W dzisiejsze przedpołudnie na murawę pierwszy raz wyszli nasi najmłodsi zawodnicy a wiec drużyna juniorów młodszych. Na przeciw nich stanęła drużyna Chruślice, którą pokonaliśmy jesienią na własnym boisku aż11:0 ! Nikt nie spodziewał się innego wyniku jak zwycięstwo Korzennej.

Zapraszamy do oddania głosów w sondzie! Pod artykułem, wybierz najlepszych piłkarzy tego meczu!

Mecz rozgrywany na boisku w Zabełczu. Początek spotkania to wzajemne badanie sił, obie drużyny próbowały stworzyć sobie okazję podbramkową. Po pewnym czasie gry ULKS przejął inicjatywę, bardzo dobrze przejmowaliśmy piłki w obronie, jednak przeważnie akcje kończyły sie na niedokładnym ostatnim podaniu, w konsekwencji czego piłkarze z Chruślic oddalali zagrożenie zdala od swojej bramki.

Swoje okazje mieliśmy jedną z nich to dogodna sytuacja Obrochty, Szymek po zamieszaniu w polu karnym dostał piłkę pod nogi, jednak szczęśliwie jego strzał z 8 metrów wybronił bramkarz, piłka odbija się jeszcze od słupka i opuszcza pole gry.

Pierwsza bramka tego meczu pada dopiero w 30 minucie spotkania i stała sie sensacja, bramkę zdobywają Chruślice. Po niefortunnej interwencji naszych obrońców, napastnik gospodarzy uderza mocno, piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem i wpadła do bramki.
ULKS chciał szybko wrócić do gry, jeszcze przed przerwą wyrównać stan gry.
Ta sztuka udała się dopiero w ostatniej akcji pierwszej polowy. Piłkę na 20 metrze otrzymuje Obrochta, dostrzegł on na lewej stronie dobrze wychodzącego Włodarza, Szymek zagrał piękną, prostopadła piłkę a Emil wbiegając w pole karne z pierwszej piłki, strzałem po ziemi
wyrównuje stan meczu.  Po wznowieniu gry sędzia kończy pierwsza połowę.

W przerwie nasi zawodnicy dostali sporo wskazówek od trenera, które miały zaowocować w drugiej połowie. W 45minucie Korzenna wychodzi na prowadzenie, faulowany w polu karnym był Włodarz i sędzia pokazuje na wapno. Do piłki podchodzi Szambelan i pewnym strzałem w lewy, dolny róg bramki daje prowadzenie gościom. Na kolejną bramkę nie czekaliśmy długo, w ok 50 minucie dobrą akcję Obrochty który wchodzi w pole karne i podaje wzdłuż linii piątki,
akcje zamyka Włodarz który z najbliższej odległości strzela do pustej bramki.
W 55 minucie następuje przełamanie Obrochty, który strzela najpiękniejszą bramkę tego meczu. Szymek dostaje piłkę na 16 metr od Olchowskiego będąc tyłem do bramki dobrze obrócił się i strzałem z półwoleja trafia w okienko bramki. Po trzy bramkowej przewadze nasi młodzi piłkarze trochę odpuścili i przez to straciliśmy bramkę. Po dobrej akcji gospodarzy, piękne podanie od swojego kolegi z drużyny otrzymuje kapitan drużyny z Nowego Sącza, który będąc sam na 16 metrze pewnym strzałem w prawy róg bramki trafia kolejnego gola.

Odpowiedz naszej drużyny była niemal że natychmiastowa, po raz kolejny dobrze w pole karne wchodzi Obrochta który tym razem dogrywa do będącego na dobrej pozycji Szambelana, Przemek pewnym strzałem ziemią z 12 metrów podwyższa wynik tego. W 70min pada bramka którą dała wiele radości naszym piłkarzom, wtedy to w zamieszaniu na 5 metrze miedzy obrońcą a bramkarzem drużyny Chruślic ten pierwszy wybija piłkę robi to jednak tak nie fortunnie ze piłka odbija się od stojącego obok Obrochty i wpada do bramki tuz pod poprzeczkę. ULKS w tym meczu strzelił jeszcze jedną bramkę. W około 76 minucie po długim podaniu z obrony do ataku do piłki ruszył Szambelan i podbijając piłkę nad wychodzącym bramkarzem lobuje go, do piłki doskakuje Koczanowicz i dobija piłkę do pustej bramki z bliskiej odległości.
Do końca spotkania bramek już nie oglądaliśmy.

Na tym meczu można powiedzieć ze w naszych szeregach grały „dwie drużyny”, które zmieniły się po przerwie. Jedna po słabej grze w pierwszej połowie zaledwie remisowała. Na szczęście na druga połowę wyszła drużyna całkowicie odmieniona potrafiąca stworzyć ładne spójne akcje.
Chcielibyśmy oglądać tylko naszą drużynę z drugiej polowy. Należy jednak podkreślić ze był to pierwszy mecz po długiej przerwie, następne mecze powinny być już dużo lepsze.

Chruślice Nowy Sącz - ULKS Korzenna 2:7 (1:1)

Bramki: Włodarz x2, Obrochta x2, Szambelan x2, Koczanowicz.

ULKS Korzenna:  Stępień - Bajorek, Nędza, Olchawski, Matusik (80 Kita) - Koczanowicz, D.Filipowicz (D.Wielgus), K.Biskup (80 A.Wielgus), Włodarz - Szambelan, Obrochta