Ostatni sparing ULKSu za nami! W tym meczu pokonaliśmy bardzo wysoko dobry zespół z Uścia Gorlickiego, strzeliliśmy im aż 9 bramek nie tracąc przy tym żadnej.  Mecz rozegraliśmy na dobrze przygotowanej głównej płycie w Uściu Gorlickim.

Zobacz zdjęcia z meczu!

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze,  w pierwszych minutach meczu po zmieszaniu podbramkowym trafili w słupek, a chwilę później po rzucie wolnym Grzegorz Matuszyk trafił w poprzeczkę. Nic po pierwszych minutach nie wskazywało że ten mecz zakończy się tak ogromnym wynikiem. Uście wyglądało na solidną zgraną ekipę, jak przystało na wicelidera gorlicko-sadeckiej A klasy.

W 20 minucie fantastycznego gola zdobył Marek Olszewski, otrzymał piłkę na 16 metrze, dobrze przyjął futbolówkę i szybkim strzałem mocno kropnął pod poprzeczkę bezradnego w tej sytuacji golkipera gospodarzy. Kilkanaście minut później na listę strzelców wpisuje się Rafał Kudryk, akcję zbudował Olszewski który wtargnął w pole karne, ograł bramkarza Uścia i wystawił piłkę Kudrykowi, Rafał bez najmniejszym problemów zakończył tą akcję strzałem do pustej bramki.  Do przerwy skromne prowadzenie Korzennej, wynik mógł być większy jednak swoje okazje zmarnował Kudryk. Uście próbowało również atakować, głównie strzałami z dystansu, ale wszystkie piłki bardzo pewnie wyłapywał Jarek Bochenek.

Drugą część meczu Korzenna rozpoczęła od mocnego uderzenia, za obrońców futbolówkę otrzymał Olszewski przebiegł z nią kilka metrów ominął bramkarza i ulokował futbolówkę w siatce. W 52 minucie było już 4:0, Kudryk z lewej strony pola karnego próbował dośrodkowywać, z próby centry wyszedł całkiem dobry strzał który kompletnie zaskoczył bramkarza i futbolówka pod poprzeczką wpadła do bramki. Piątą i szóstą bramkę zdobył Olszewski, przy tym drugim golu bardzo dobrą asystą popisał się Marcin Krok, który dograł piłkę z dużej odległości, za obrońców wprost na nogę Olszewskiego, Marek w swoim stylu przyjął i uderzył nie do obrony.

Na 7:0 wynik podwyższył Kuba Stawiarski, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kuba odważył się na strzał lobem, wszystko wyszło idealnie i ulokował piłkę w bramce, był to najpiękniejszy gol dzisiejszego dnia.  Po tym golu gdzieś w okolicach 70 minuty Stawiarski wraz z Olszewskim opuścili pole gry, w ich miejsce na boisku zameldowali się rezerwowi Szczerba i Marcin Kantor. Kto wie jakim wynikiem zakończył by się ten mecz gdyby do końca grał niesamowity w dzisiejszym dniu Marek Olszewski.

W 75 minucie dobrą akcję lewą stroną przeprowadził Znamirowski, który zszedł z piłką do pola karnego, Łukasz próbował zgrać futbolówkę do środka ale z pełną prędkością na piłkę wślizgiem  wpadł obrońca z Uścia i ulokował piłkę we własnej bramce. Wielki szacunek za tą akcje dla bardzo aktywnego w tym meczu Znamirowskiego. „Kropkę nad i” w tym meczu postawił Kudryk, dobrą piłkę z obrony podał mu Jarek Bieniek, Rafał w sytuacji jeden na jeden z golkiperem LKSu wyszedł zwycięsko posyłając futbolówkę obok niego.  Nieznacznie w tej części meczu atakowali gospodarze, raz dobrym strzałem próbowali zaskoczyć naszego bramkarza, jednak Bochenek był dzisiaj w meczu nie do pokonania.

Po upływie 90 minut mecz się zakończył, drużyna w bardzo dobrych nastrojach, z uśmiechem na twarzach, powoli ;) wróciła do Korzennej. Brawo dla strzelców bramek, szczególnie dla Marka Olszewskiego który bardzo dużo zrobił w tym meczu, dobrze zaprezentowali się dziś pomocnicy. Brawa też dla defensywy za grę „na zero” z tył z bardzo dobrze broniącym dzisiaj Jarkiem Bochenkiem. Takie mecze bardzo napawają optymizmem, był to jednak nasz ostatni sparing i teraz przyjdzie już „bić” się o ligowe punkty. Już za tydzień w Korzennej o godzinie 11:00 niezwykle ważny mecz z LKS Szaflary, już teraz zapraszamy na mecz wszystkich kibiców! Warto przybyć na to spotkanie, ponieważ Korzenną po meczu z Szaflarami, na własnym boisku w Korzennej zobaczymy dopiero po następnych 5-ciu tygodniach!  Zapraszamy!

LKS Uście Gorlickie - ULKS Korzenna 0:9 (0:2)

Bramki: Olszewski x4, Kudryk x3, samobójcza, Stawiarski.

ULKS: Bochenek - D.Bernasiewicz, Bieniek, J.Kantor, P.Bernasiewicz - Stawiarski (70 Szczerba), Radzik, Znamirowski, Krok - Kudryk, Olszewski (70 M.Kantor).