Czwarty zimowy sparing za nami! Tym razem graliśmy w na boisku Heleny Nowy Sącz z miejscowym klubem. Spotkanie rozgrywane było w dosyć dobrych warunkach, na dobrze ubitym, miękkim śniegu. Przegraliśmy z Heleną 2:0, mimo to nasza gra była dobra, praktycznie przez całą drugą połowę atakowaliśmy bramkę Heleny.

Mecz rozpoczął się od gola Heleny, po błędzie defensywy Nalepa stracił piłkę w okolicach naszego pola karnego, którą wyłuskał mu Krystian Koralik  (testowany zawodnik w szeregach Heleny, piłkarz Orła Wojnaorwa),  napastnik Heleny zszedł z nią do boku i dośrodkował w pole karne wprost na nogę Fritza który dopełnił formalności i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W pierwszej połowie nasz zespół nie przeprowadził zbyt dużo ataków, strzelać próbowali Michalik, Nalepa czy Szambelan, jednak ich strzały lądowały za bramką lub padały wprost w bramkarza Heleny. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla gospodarzy.

Druga część spotkania należała głównie do Korzennej, przeważaliśmy praktycznie przez całą drugą część meczu, Helena ustawiła się na ataki z kontry, po której padła druga bramka. Na początku drugiej połowy bardzo aktywny w tym meczu Koralik mógł zdobyć gola, ale w sytuacji sam na sam z Bochenkiem zdecydował się go lobować, futbolówka trafiła w słupek po czym wyłapał ją nasz golkiper.

W 67 minucie Fritz otrzymał prostopadłą piłkę z którą znalazł się jeden na jeden z Bochenkiem, atakujący Heleny oddał strzał wprost w wychodzącego Bochenka, ten wybił piłkę pod nogi Koralika który dobił ją do pustej bramki. W drugiej części na boisku pojawili się rezerwowi, najwięcej aktywności do gry wniósł Krzysiek Kubisz, który wypracował kilka sytuacji, a w jednej z nich był bardzo bliski zdobycia gola, z kilka metrów oddał strzał na bramkę Heleny, jednak piłkę która zmierzała do bramki w efektowny sposób wybronił Miłkowski – golkiper gospodarzy.

Za tydzień gramy z Nawojem Nawoj, prawdopodobnie na sztucznej murawie w Tylmanowej. Jednak czy na pewno, o tym fakcie powiadomimy na naszej stroni internetowej!