Drugie starcie naszej młodej drużyny przypadło na mecz w Łużnej z tamtejsza drużyną. Mecz zapowiadał się na dużo cięższy niż kilka dni wcześniej z Chruślicami.Nasz dzisiejszy rywal rozpoczął zmagania w nowym sezonie od sensacyjnej wygranej z trudnym rywalem jakim był muszyński ,,Poprad'' bowiem wygrali tam 0:1.

Po pierwszym gwizdku sędziego zaczęło sie spokojne badanie sił zarówno po jednej jak i po drugiej stronie. Efektem tego była gra w środku pola z kilkoma kontrami. Gdy w okolicach 25 minuty wydawało sie że gospodarze otworzą wynik, bowiem zaczęli mocno cisnąć naszych obrońców. Chwilę później stwarzamy dobra okazje której nie zmarnował Kuba Wójcik. Piłkę z autu w środku pola rzuca Gwiżdż, piłka ląduje pod nogami Koczanowicza który zagrywa prostopadle ziemią do wychodzącego Kuby, ten zmierzył się szybkościowo z dwoma stoperami Łużnej i wychodzi sam na sam i pewnym strzałem obok bramkarza otwiera wynik tego meczu.

Po tej bramce nasi piłkarze dostali kopa i zaczęli przeważać. Na kolejną bramkę naszej drużyny nie czekaliśmy długo. W 28 minucie piłkę przy linii bocznej dostaje Wójcik, który zobaczył na okolicach 18 metrze dobrze ustawionego Szambelana, podaje do niego ten z przyjęciem piłki oddaje strzał z półwoleja i futbolówka ląduje w bramce tuż przy słupku.

Ta bramka podcięła nieco skrzydła drużynie gospodarzy, efektem tego była trzecia bramka.
W 33 minucie prostopadłe podanie od Wójcika dostaje Szambelan który wychodzi sam na sam z bramkarzem uderza piłkę, jednak wychodzący bramkarz sięgnął ją rekami za polem 16-tego metra, sędzia jednak puszcza grę a futbolówka na nasze szczęście pada pod nogi Gwiżdża, ten miał przed sobą pusta bramkę i strzałem po ziemi podwyższa na 0:3.

Chwile po tej bramce Wójcik wychodzi sam na sam, nasz napastnik został brutalnie sfaulowany przez piłkarz Łużnej na 20 metrze za co faulujący dostał czerwona kartkę.Piłkę na wolnym ustawia Szambelan uderza mocno i trafia w mur od którego futbolówka odbija się na trafia na aut. Do końca pierwszej połowy, już nic groźnego się nie wydarzyło.

Druga połowa zaczęła się od ataków naszej drużyny, można była odczuć przewagę jednego zespołu. Jednak Łużna także atakowała. W 55 minucie dobrą akcja przeprowadził Paciorek który rajdem z prawą stroną minął obrońcę i wychodzącego bramkarza i strzałem na pustą bramkę trafia czwartego gola dla ULKS-u. Odpowiedz Łużnej była szybka i po kontrowersyjnym rzucie karnym, Kiedy piłka trafiła w rękę Gręblowskiego Łużna trafia bramkę. Zawodnik z numerem 7 trafia piłką w lewą stronę bramki, po rękawicach Stępnia i wpadła do bramki.

W 60 minucie gospodarze grali już w 9-ciu. Po dobrym rajdzie Szambelana który rzucił się na przebój przez dwóch obrońców, gdy był już w okolicach 20 metra jeden z obrońców fauluje naszego napastnika za co zostaje wyrzucony z boiska. Wolnego uderzał tym razem Wójcik piłkę po jego strzale nie łapie bramkarz a do piłki dochodzi Paciorek który z odległości 2 metrów od bramki przestrzela, jak sie okazało Grzesiek był na spalonym. W 63 minucie wpada kolejna bramka dla naszej drużyny, piłkę głową do Gwiżdża zgrywa Szambelan tez z pierwszej piłki odgrywa do Filipowicza który znalazł się w dobrej pozycji i trafia tuż koło wychodzącego bramkarza strzelając swoja pierwszą bramkę w drużynie ULKSu.

Kilka minut Łużna dostaje kolejny prezent od sędziego, który dał się nabrać na wymuszony faul w polu karnym. Napastnik gospodarzy zasłaniając piłkę wykorzystał drobne ”myźniecie” nóg Gręblowskiego i przewraca się. Karnego wykorzystał kapitan Łużnej strzałem ziemią. Do końca meczu bramki już nie padały. W drugiej połowie swoje okazje marnowali jeszcze m.in. Szambelan, Paciorek, Wójcik.

LKS Łużna – ULKS Korzenna 2:5 (0:3)

Bramki: 58, 71 - Wójcik 25, Szambelan 28, Gwiżdż 33,  G.Paciorek 55, D.Filipowicz 63.

Żółta karta dla ULKSu:
Bajorek.

ULKS:
Stępień – Greblowski, Bajorek, Olchawski, Matusik (60 Klimek) – Koczanowicz, D.Filipowicz, G.Paciorek (74 B.Filipowicz), Gwiżdż (65 Włodarz)- Wójcik, Szambelan (69 Biskup).

Sędziował:
Piotr Firlit (KS Gorlice).

Relacja: Przemysław Szambelan

Sonda! Zagłosuj pod komentarzami, kto Twoim zdaniem był najlepszym piłkarzem tego meczu! Głosowanie trwa do najbliższej środy!