Już w najbliższą sobotę o godzinie 17 mecz drugiej kolejki ligi okręgowej tym razem już w Korzennej! Zagramy z LKS Kobylanka, beniaminkiem ligi który wywalczył awans dzięki mistrzostwu w A klasie gorlicko-sądeckiej.

Kobylanka po rocznej przerwie powraca do VI ligi, w sezonie 2008/2009 spadli do A klasy zajmując 14 miejsce, gromadząc przy tym 30 punktów. W ubiegłym sezonie zajęli pierwsze miejsce w lidze co pozwoliło im awansować i mierzyć się na VI ligowym szczeblu.
Przed sezonem nasz rywal rozegrał kilka meczach kontrolnych, zawodnicy z Kobylanki zagrali dwa mecze w Pucharze Polski, gdzie wysoko ograli LKS Szybark, oraz zremisowali z KS Biecz 4:4, przegrywając następnie w rzutach karnych.  Zagrali również dwa sparingi, najpierw z Ogień Sękowa których rozgromili 6:0, a potem ich sparingpartnerem był zespół z A klasy krośnieńskiej OKS Soboniów Jasło, Kobylanka wygrała z nimi 6:1.

W meczach kontrolnych można powiedzieć że LKS spisał się bardzo dobrze, jednak ciężko to porównywać do meczy, które będą ich czekać w okręgówce. W ostatnią niedziele kiedy graliśmy w Szaflarach, Kobylanka podejmowała na własnym boisku naszego rywala z za miedzy. Z Orłem zagrali tyko 47 minut,  sędzia przerwał i zakończył ten mecz z powodu burzy która pojawiła się nad Kobylanką. Spotkanie zostało przerwane przy stanie 1:0 dla Kobylanki, bramkę zdobył Tomasz Augustyn. Swój mecz drużyny będą musiały dokończyć, termin nie jest jeszcze znany.

Trenerem drużyny naszych rywali jest Robert Cionek który pracuje z drużyną od sezonu który rozpoczął się w 2008 roku.  Dodatkowo jest to grający trener,  który w swoim doświadczeniem bryluje w pomocy Kobylanki.

Średnia wieku składu LKSu który wystąpił z Orłem Wojnarowa to 26 lat, w drużynie od pierwszych minut zagrało tylko dwóch młodzieżowców. Oto nazwiska zawodników którzy wystapili w meczu z Wojnarową:  Konstanty Grądalski, Tomasz Guter, Dawid Trzyna, Marcin Wójcik (40 Rafał Sokulski), Przemysław Szymczyk - Tomasz Kotowicz, Robert Cionek, Marcin Szura, Marek Jamro, Jacek Bogusz, Tomasz Augustyn. W drużynie z Kobylanki nie gra już Mateusz Jabłczyk, który nie wznowił treningów, był to jeden z piłkarzy który w ubiegłym sezonie zdobył najwięcej goli w A klasie gorlicko-sądeckiej, zdobył 25 bramek, lepszy od niego w klasywfikacji strzelców był Roman Pałys, z Ognia Sękowa który zdobył o jedną bramkę więcej, obecnie piłkarz Glinika Gorlice. W ataku teraz występuje Tomasz Augustyn dwudziestosześcioletni napastnik, który zdobył jedyną bramkę w meczu z Orłem, zwykle gra z numerem 7, nasi obrońcy muszą zwrócić szczególną uwagę na tego piłkarza.

Zapraszamy wszystkich kibiców na pierwszy mecz sezonu seniorów w Korzennej! Pierwszy gwizdek o godzinie 17, wcześniej bo o 14 swój pierwszy mecz ligowy rozegrają juniorzy starsi! Zapowiada się piłkarska sobota na stadionie w Korzennej!

Mecz sędziuje: Jakub Kupczak (KS Nowy Sącz)

Stadion: Korzenna