Dotychczas Poprad Rytro w XXI wieku w Korzennej nie wygrał, tak też było tej niedzieli. Po zaciętym, twardym spotkaniu nasz ULKS zremisował z Popradem bezbramkowo.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo mocnego uderzenia Pawła Bernasiewicza z okolic 35 metra, futbolówka bo tym pieronującym uderzeniu minimalnie minęła bramkę Stokłosy. Kilka minut później Radzik z rzutu wolnego także przestrzela. W 6 minucie Korzenna zdobywa bramkę, głową z rzutu rożnego strzela Stawiarski, piłka wpada do siatki, jednak arbiter Antoszak dopatrzył się przewinienia Stawiarskiego w tej sytuacji i wszystko zakończyło się na rzucie wolnym dla Rytra. W 12 minucie mocno z dystansu uderzył Rafał Wajnbrener, futbolówka przeleciał nad poprzeczką.

W kolejnych dwóch akcjach Sylwek Szambelan strzałem chciał zaskoczyć golkipera przyjezdnych. Jednak ani za pierwszym razem gdy uderzył z prawej strony, ani za drugim kiedy z rzutu wolnego uderzenia nie zagroziły Stokłosie. W 23 minucie po dobrej akcji Sadłonia, który zgrywa piłkę do środka Turski nie trafia w dogodnej sytuacji w piłkę.

W 31 minucie z rzutu wolnego z okolic 30 metra uderzał Brzeski, oddał kiepski bardzo niecelny strzał nad poprzeczką. Kilka chwil później Konrad Dziedzina strzela po ziemi obok słupka. W ostatniej akcji w pierwszej połowie Rafał Wajnbrener mocno kropnął ze sporej odległości, z trudem piłkę wyłapał Kosiba, mało brakowało a wpadły razem z piłką do siatki. Po pierwszej wyrównanej połowie wynik bezbramkowy.

Druga część meczu była troszkę bardziej dynamiczna, pojawiły się szybsze akcji jak i gra zrobiła się ostrzejsza, pojawiło się sporo fauli. W 50 minucie Rytro zmarnowało chyba najkorzystniejszą sytuacji w meczu. Po niezbyt pewniej grze naszych obrońców, Poczkajski otrzymał piłkę na środku pola karnego, oddał strzał czubkiem buta, cudem futbolówka odbiła się od Mariusza Kosiby i wyszła na rzut rożny. Minutę później Paweł Bernasiewicz kropnął niemiłosiernie piłkę z rzutu wolnego z okolic 18 metra. Futbolówka minimalnie minęła bramkę, a tak mocnego strzału na boisku w Korzennej chyba jeszcze nie widziano.

W 56 minucie z prawego skrzydła Mokrzycki podaje do Szambelana, ten decyduje się na strzał, piłka obija się o nogi obrońców która mógł jeszcze dobić Turski, nasz napastnik kopnął jednak za lekko i za całej dobrej akcji - nic. Chwilę później z boiska wylatuje Rafał Wajnbrener, za faul taktyczny pomocnik Rytra dostaje drugą żółtą kartkę i musi opuścić plac gry.

W 60 minucie na boisku melduje się Zbyszek Kantor, który zmienia Rafała Turskiego.  Kilka minut później po ziemi strzela Mokrzycki, piłka ląduje w rękach Stokłosy. W 71 minucie Zbyszek Kantor po dobrej indywidualnej akcji oddał strzał, piłka po raz kolejny wylądowała w rękach bramkarza z Rytra.  Cztery minuty później Konrad Dziedzina dobrym zwodem na 16 metrze uwolnił się i zdecydował się na strzał. Dobra decyzja, kiepskie wykonanie.  Chwilę później ponownie ten sam zawodnik strzela, znów nad poprzeczką.

W 80 minucie Jasiek Kantor decyduje się na uderzenie, jego strzał blokuje jeden z obrońców i futbolówka wychodzi na korner. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra, z rzutu wolnego niebezpiecznie uderzył Grzesiek Nowak, mocno kręcony strzał ominął mur, piłka leciała do bramki tuż przy słupku którą genialnie na rzut rożny wybił Mariusz Kosiba.  Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 0:0, jedna jak i druga drużyna miała swoje okazje, piłka raz wpadła do siatki jednak bramka nie została uznana.

Tym wynikiem zrobiliśmy mały kroczek bliżej, aby się utrzymać, jednak nadal Jordan Jordanów może nas zepchnąć  z bezpiecznego miejsca. I walka o utrzymanie będzie trwała do końca.  Przed nami w środę bardzo ciężko mecz  z kolejna drużyną z doliny Popradu, tym razem będzie to Ogniwo Piwniczna.