Dziś w Podegrodziu nie zobaczyliśmy bramek, jednak nie brakowało stuprocentowych sytuacji. Najbliżej zdobycia bramki był Sylwek Szambelan oraz Tomasz Nowak który trafił w poprzeczkę.

Mecz rozpoczął się od badania sił przez obydwie drużyny, przez pierwsze 10 minut nie ujrzeliśmy składnej akcji, która mogła by zagrozić jednemu jak i drugiemu bramkarzowi. Dopiero w 11 minucie Stawiarski z 35 metrów oddaje strzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się przed bramkarzem i przechodzi obok bramki.

Trzy minuty późnej Stawiarski wypuszcza Szambelana, który znajduje się w bardzo dobrej sytuacji przed bramkarzem, całą akcję przerywa obrońca gospodarzy.  Od początku meczu praktycznie przez cały czas nasz zespół atakował prawym skrzydłem, aż prosiło się aby w końcu jakąś akcje przeprowadzić lewą stroną boiska.

W 22 minucie pierwszy celny strzał na bramkę oddaje Tomasz Nowak, uderzenie jednak słabe, w środek bramki, wprost w ręce Kosiby. Kilka chwil później Korzenna oddaje celny strzał, uderzał Mokrzycki, podobnie jak Nowak wprost w bramkarza Konstantego.

W 32 minucie mieliśmy najlepszą okazję jak dotąd do zdobycia gola, ze sporej odległości z pierwszej piłki uderzył Paweł Bernasiewicz, bramkarz gospodarzy z wielkim trudem i poświęceniem wybił piłkę na rzut rożny, tuż przy słupku.

Pod koniec pierwszej części gry ULKS przeprowadza składną akcję, Sadłoń zgrywa do Szambelana ten odgrywa z powrotem do Sadłonia, Kamil zamiast strzelać z dobrej pozycji, niepotrzebnie próbuje podawać do czającego się na lewym słupku Obrzuta, szkoda całej akcji.

Druga część spotkania obfitowała w dogodne okazje, jednak piłka ani raz nie przekroczyła linii żadnej z bramek. Już w 50 minucie Korzenna miała bardzo dogodną sytuację, po tym jak „zagotowało” się pod bramką Konstantego. Wtedy to Obrzut strzelał z ostrego kąta na bramkę, golkiper cudem to obronił wybił piłkę przed siebie, po krótkim zamieszaniu, strzelać mógł Nalepa, piłka po chwili wylatuje za 16-tkę tam doskakuje do niej Radzik i wrzuca, niezłą paradą wybija ją Konstanty i z wielkiego zamieszania szczęśliwie Gród wyprowadza piłkę ze swojego pola karnego.

W 54 minucie bardzo dobrą piłkę na nogę Kamila Sadłonia zagrywa Nalepa, Kamil oddaje niecelny strzał z pierwszej piłki. Następne dwie akcję to bardzo groźne dośrodkowania z prawego skrzydła Grodu. Najpierw Zygmunt wrzucał na głowę Golonki, oddał strzał ale nic z tego nie wyszło, po chwili Paweł Wajda ponownie posłał piłkę w pole karne i nikt do niej nie doszedł.

W 68 minucie składną kontrę przeprowadzają Bogdan Zgrzeblak oraz Bodziony,  ten drugi znalazł się w idealnej sytuacji aby asystować przy bramce, niestety jego dośrodkowanie okazało się bardzo niecelne, i zamiast w prostej sytuacji zagrać celnie do Zgrzeblaka, Mateusz przestrzelił piłkę na drugą stronę boiska. W 70 minucie Bodziony oddaje strzał z rzutu wolnego z okolic 20 metra, techniczny strzał przeleciał nad poprzeczką.

Pięć minut później nasz zespół powinien wyjść na prowadzenie. Lewą stroną boiska szybką akcje przeprowadził Obrzut, zgrał mocno piłkę do środka, do futbolówki doskoczył Szambelan, jednak była zagrywana ona zbyt mocno i Sylwek z najbliższej odległości nie trafia do siatki. Była to najdogodniejsza sytuacja do zdobycia gola w tym meczu.

W 85 minucie po strzale piłkarza który w poprzednim meczu wsadził nam aż 3 bramki, czyli po uderzeniu z okolic 25 metra Tomasza Nowaka, przed utratą gola ratuje nas poprzeczka. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra, bardzo dobrą piłkę w pole karne na głowę Stawiarskiego zagrał Darek Bernasiewicz, Kuba uderzył bardzo dobrze, jednak tym strzałem nie zaskoczył dobrze broniącego w tym meczu doświadczonego Konstantego.

Po zaciętym, dobrym pojedynku przywozimy z trudnego terenu cenny 1 punkt. Remis cieszy ale spokojnie mogliśmy wygrać to spotkanie. Niestety zabrakło szczęścia oraz skuteczności. Przed nami teraz dwa bardzo trudne spotkania! Zagramy z pretendentami do awansu, najpierw w niedziele z Ogniwem Piwniczna, a następnie w środę 9 czerwca, zaległe spotkanie z KS Zakopane, które właśnie ostatnio uległy Piwnicznej 1:3. Obydwa spotkania rozegrane zostaną w Korzennej. Za dzisiejszy mecz podziękowania dla chłopaków! Za wolę walki, i niezły mecz, podnosimy się w tabeli! Z meczu na mecz będzie coraz lepiej!

Gród Podegrodzie - ULKS Korzenna  0:0

Żółte kartki: P.Bernasiewicz, Radzik, Turski  – B.Zgrzeblak, Zygmunt, Nowak, Wajda.

Gród:  Konstanty – P.Majerski, Kuźma, Zygmunt, Ł.Majerski – Golonka (60 Mrzygłód), B.Zgrzeblak, Nowak, Bodziony – Potoczny (55  Wajda) , Knurowski.

Korzenna: Kosiba – J.Kantor, D.Bernasiewicz, P.Bernasiewicz, Nalepa – Stawiarski, Radzik, Mokrzycki (46 Krok), Sadłoń (87 Głąb) – Obrzut, S.Szambelan (70 Turski).

Sędziował: Jacek Alibożek (KS Gorlice)