Bardzo pozytywnie zakończył się niedzielny sparing naszego zespołu z drużyną Helana Nowy Sącz. ULKS pokonał wysoko swoich rywali  4:1.  Cieszy wynik, cieszy również to iż kolejny mecz przygotowawczy można zaliczyć do udanych.

Zaraz na początku meczu bardzo dobrze w polu karnych zachował się Sylwek Szambelan, który wdarł się poza szesnastkę rywala, w polu karnym wymanewrował kilku piłkarzy i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.  Ta bramka uskrzydliła naszych i poszli za ciosem. Przez większość pierwszej połowy przeważali na boisku. W 28 minucie prawą stroną boiska akcje przeprowadził Sylwek Szambelan, który zgrał piłkę do Waligóry, a ten na pusta bramkę nie mógł spudłować. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy strzelec drugiej bramki zdobywa kolejną, bardzo podobną do tej poprzedniej. Waligóra w tej akcji otrzymał piłkę z prawej strony o Kamila Sadłonia i bez problemów, skutecznie zakończył tą akcję. Pierwsza połowa zakończyła się bardzo optymistycznie.

Na drugą część spotkania nasz ULKS wybiegł jeszcze bardziej zmotywowany jak na pierwszą. Już w 53 minucie Kamil Sadłoń zdobywa bramkę. W polu karnym zawodnicy Heleny przy wybijaniu rzutu wolnego kompletnie się pogubili i zamiast rozegrać do własnych zawodników podali piłkę wprost pod nogi Kamila który bez wahania przyjął piłkę i uderzył na bramkę bezradnego Miłkowskiego.
Dziesięć minut później składną akcję przeprowadzili gospodarze, jeden z nich uderzył z okolic 16 metra, strzał był celny, mocny, po ziemi. Piłka po uderzeniu skierowana została w okolice lewego słupka bramki strzeżonej przez Kosibę. Naszemu bramkarzowi nie wiele zabrakło do obrony tego uderzenia.
Do końca meczu obydwa zespoły stwarzały sobie dogodne akcję, jednak podobnie jak i w pierwszej połowie więcej akcji mieli nasi piłkarze. W niekutych akcjach zabrakło ostatniego celnego podania, piłka często zagrywana była za lekko i hamowała na śniegu.

Ze springu bardzo zadowolony był Trener naszego zespołu Wacław Grądziel , jak i Vice-Prezes Kazimierz Podobiński. Którzy po zakończonym meczu mówili, iż nasi zawodnicy zagrali bardzo dobrze i mądrze.
Za tydzień na sobotę na godzinę 14 planowany jest sparing z LKS Zagórzany w Zagózranach.

Helena Nowy Sącz – ULKS Korzenna 1:4 (0:3)

Bramki dla ULKSu: S.Szameblan 2,  Waligóra 28, 43, Sadłoń 53.
Skład naszego zespołu: Kosiba – J.Kantor, Bieniek, D.Bernasiewicz, Nalepa, Kiełbasa, Stawiarski, Krok, Sadłoń, Waligóra, S.Szambelan oraz M.Kantor, Mokrzycki, Szczerba, Górowski.