Już w najbliższy weekend Korzenna wybiera się do Rytra. Te właśnie dwa zespoły w ubiegłym sezonie awansowały z pierwszego miejsca w rozgrywkach, w A klasie sądeckiej oraz gorlicko-sądeckiej.  Więc będzie to pojedynek dwóch beniaminków. Faworytem tego meczu jest Rytro, które u siebie w tym sezonie nie przegrało.

Pierwszą sprawą godną odnotowania jest fakt, że ekipie z Rytra zawsze grało się bardzo trudno z Korzenną, nawet jeśli ta była gdzieś w dole tabeli. Korzenna była dla Popradu niewygodnym rywalem i raz po raz urywała mu punkty. Ostatni raz zespoły te spotkały się w sezonie 2007/2008. Poprad walczył zawzięcie o awans, przegrał tylko 4 mecze w sezonie, został wicemistrzem ligi a mimo to, miał gorszy bilans spotkań z Korzenną. Ostatnie starcie tych drużyn zakończyło się wynikiem 4:2 dla ULKSu.

Duża grupa kibiców na ostatnim meczu Korzenna - PopradPoprad przyjechał do Korzennej w roli zdecydowanego faworyta a tymczasem po 15 minutach przegrywał już 3:0. Wspaniale wszedł w ten pojedynek Sylwek Szambelan, który potrzebował 15 minut do skompletowania hat-tricka. Napastnik ULKSU bardzo czekał na tamten mecz. Miał bowiem coś do udowodnienia drużynie Popradu. Warto przypomnieć,
że podczas tametgo spotkania panowała bardzo fajna atmosfera na trybunach. Kibice Popradu zjawili się na stadionie w Korzennej w liczbie ponad 150 osób. Po drugiej stronie trybun (tam od strony budynku) zgromadzili się kibice gospodarzy i głośnym dopingiem mobilizowali piłkarzy do zwycięstwa. Warta przypomnienia jest sytuacja z przerwy spotkania. Kibice z Rytra uszanowali wysoką formę Sylwka Szambelana i gdy ten wybiegał na drugą połowę meczu z szatni usłyszałem skandowanie jego nazwiska z sektorów zajmowanych przez kibiców gości. Była to dość niespotykana sprawa bo przecież Poprad grał o awans i porażka w Korzennej mogła być (i była) tragiczna w skutkach.

Tamten Poprad różnił się zdecydowanie od tego, z którym zagramy teraz. Klub i kibice byli jednością, panowała wspaniała atmosfera. Dzisiejszy Poprad to zespół o wiele lepszy piłkarsko od tamtego. Nie ma już jednak tej silnej broni, którą byli kibice chóralnie śpiewający i jeżdżący z zespołem kibice. Trenerem Popradu jest znany w środowisku sądeckiej piłki trener Piotr Śmietana. Szkoleniowiec przejął drużynę tuż po rozpoczęciu bieżących rozgrywek i widać że powoli powoli kreuje swoją filozofię futbolu w tym zespole.

Najlepszymi piłkarzami Popradu są: Michał Pawlik kapitan zespołu, Grzegorz Duda, Mateusz Poczkajski i Rafał Wajnbrener. W szeregach Popradu nie zagra podstawowy golkiper Bartłomiej Stokłosa, który w poprzedniej kolejce został ukarany czerwoną kartką. Będzie to spory problem dla miejscowych bowiem nie dysponują oni rezerwowym bramkarzem o czym świadczy fakt, że w ostatnim pojedynku z Zakopanem bronił napastnik! Jak widać i mocne kluby okręgówki mają spore kłopoty ze składem... O tym że z Popradem można walczyć na jego terenie udowodnił między innymi Orzeł Wojnarowa, który wywiózł z Rytra cenny, bezbramkowy remis. W tym sezonie jeszcze nikt w Rytrze nie wygrał. Bez szans były takie drużyny jak KS Tymbark czy Watra Białka Tatrzańska. Przywiezienie punktu z Rytra jest w zasięgu. Trzeba się jednak przygotować na bardzo trudną przeprawę i ogromną siłę uderzenia w wykonaniu gospodarzy. Poprad bardzo nie lubi przegrywać i teraz będzie chciał sobie powetować ostatnią porażkę w Zakopanem. Pozostaje tylko pytanie czy aby nie zlekceważy rywala z Korzennej?