Pierwszy mecz z trzech derbowych potyczek zakończył się wygraną Korzennej. Nasi najmłodsi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pewnie wygrali z rywalami z za miedzy. Po raz kolejny zdobywają 3 punkty i nadal liczą się w walce o awans.

Mecz lepiej rozpoczęli miejscowi już w 3 minucie dogodną okazje miał Obrochta, ale piłkę wrzucaną z rzutu rożnego przez Koczanowicza nie trafił dobrze głową. Strzał był lekki i wpadł wprost w ręce bramkarza Orła – Stasia Mędonia. Chwilę później po dobrym rozegraniu braci Mędoni w ataku, piłkę otrzymuje Kuba Janusz, ale przed oddaniem strzału powstrzymują go obrońcy.

W 10 minucie było 1:0. Piłkę sam na sam  bramkarzem otrzymał Obrochta, i pewnym strzałem w prawy lewy róg bramkarza wyprowadza ULKS na prowadzenie. W 12 minucie Przemek Szameblan oddaje, strzał z woleja który trafia w nogi bramkarza, futbolówka po odbiciu trafi  na głowę Obrochty, ale on nie zdołał jej skutecznie dobić. W 15 minucie Obrochta oddał niecelny strzał z dystansu.

W 20 minucie gracze z Wojnarowej wyrównują. Po niezbyt pewnym chwycie Jarka Paciorka, piłka wpadła na głowę Wojtka Mędonia, po czym trafiła do jego brata, a on w sytuacji przed którym była pusta bramka wpakował pikę do siatki. Trzy minuty później Eryk Koczanowicz wrzucał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, jednak żaden z naszych zawodników nie był w stanie jej uderzyć głową. Chwilę później  z rzutu wolnego z okolic środka pola gry, w pole karne piłkę posłał Kaczmarek która wylądowała w rękach Paciorka. Tuż przed końcem pierwszej części gry bardzo dobrą okazje do zdobycia gola miał Wojtek Mędoń, niski zawodnik sprytnie ograł naszą rosłą obronę, i na pełnym biegu oddał strzał z ostrego kąta. Na posterunku był jednak Jarek Paciorek, który pewnie wyłapał piłkę.  Pierwsza część meczu zakończył się remisem 1:1.

Druga część spotkania rozpoczęły się bardzo dobrze dla naszego zespołu, Obrochta zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu, oraz 13-ego w sezonie. Nasz snajper sprytnie pokonał w tej akcji wychodzącego bramkarza. Za niespełna kilka minut, Przemek Szambelan robi sobie świetny prezent na urodziny. Zdobywa bramkę w tym ważnym dniu i w tym ważnym meczu. Bardzo ładnie przedostał się prawą stroną pola karnego, i mocnym, ostrym uderzeniem w długi róg bramki Mędonia, zdobywa tą ważną bramkę. Przy okazji Przemek... Wszystkiego najlepszego, sukcesów!

W 50 minucie Koczanowicz podaje piłkę do wychodzącego na dobrą pozycję Włodarza, ten zamiast oddać dobry strzał z lewej nogi, zwlekał, po czym powstrzymał go obrońca. W 55 minucie bramkarz gości dobrze powstrzymał Obrochtę, który wybił piłkę po jego zagraniu, futbolówka trafiła do Koczanowicz, Eryk zdecydował się na strzał który okazał się bardzo niecelny. Chwilę później ponownie Koczanowicz wrzuca piłkę w pole karne, tam mógł ją strącić Paweł Olchawski, ale zabrakło mu trochę i piłka wylądowała w rękach golkipera. Minutę później piłkę otrzymuje jeden z braci Mędoniów, ale w bardzo dogodnej sytuacji lobuje bramkę Korzennej. W 60 minucie Koczanowicz podaje na przedpole pola karnego z rzutu rożnego do Olchawskiego, ten oddaj mocny strzał z pierwszej, minimalnie niecelny.

W 62 minucie po faulu na bardzo dobrze dziś grającym Filipowiczu, sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Obrochta, oddaje bardzo dobry strzał, na nasze nieszczęście piłka trafia w poprzeczkę, po czym wpada wprost pod nogi Szambelana, Przemek bez dwóch zdań mógł zdobyć swoją druga bramkę, ale kopnął piłkę za słabo i niecelnie.

W 65 minucie rzut wolny wykonują goście. Do ustawionej piłki podszedł kapitan zespołu gości – Paweł Skrzypek. Piłka po jego strzale minimalnie minęła naszą bramkę. W ostatniej akcji meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Koczanowicza, strzał mógł oddać Biskup, ale nie trafił w piłkę, która po chwili opuściła pole karne, wtedy to właśnie sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Wygrana naszego zespołu sprawiedliwa, łatwo wygrać nie było, nasi rywale również pokazali się z dobrej strony. Zagraliśmy pewnie, solidnie, kontrowaliśmy cały mecz, piłki rozgrywane były z głową, co prowadziło do zdobywania wielu bramek. Na słowa uznania zasługuje cała nasza bardzo dobrze grająca drużyna. Warto zwrócić uwagę również, na bardzo młodych piłkarzy grających w Orle, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze, a szczególnie na dwóch niskich braci Mędoni, którzy tworzą ciekawy duet w ataku. Oni dopiero rozpoczynają swoją przygodę z piłką, ale jak na tak młody wiek - imponują.