Drużyna juniorów młodszych ULKS Korzenna wystąpiła w Respect Cup U-17, który odbył się w dniach 3-5 styczeń 2020r. w kompleksie sportowym Szalowa Sport Arena, pod pełnowymiarowym boiskiem krytym balonem. Jak na tą porę roku są to fantastyczne warunki na rozgrywanie tego typu turniejów!

Nasza drużyna spędziła w Szalowej 3 dni, gdzie 2 noce spaliśmy w ośrodku tuż przy hali pneumatycznej. Klub Sportowy zafundował wszystkim naszym zawodnikom pobyt w ośrodku. Warunki bardzo dobre nic tylko grać! Turniej Respect Cup to cykl kilku dniowych turniejów, w tym roku również stworzony dla Juniorów Młodszych. Długie 40 minutowe meczu na pełno wymiarowym boisku, 11 vs 11 graczy, 12 drużyn podzielone na dwie grupy A i B. Piątek i sobota to mecze grupowe, niedziela zaś faza finałowa. Wspaniała opcja do nauki i ciekawej przygody, cieszymy się bardzo, że mamy taki ośrodek, który daje takie możliwości tak blisko naszych domów!

Nasza drużyna złożona z młodszych wiekowo juniorów starszych oraz z najzdolniejszych trampkarzy, została rozlosowana do grupy B. Mierzyliśmy się w tej grupie w pięciu meczach z takimi drużynami jak: UKS SMS Stal Mielec, Akademia Respect, Glinik Gorlice, Dunajec Nowy Sącz oraz Okocimski Brzesko. Po meczach grupowych zdobyliśmy 5 punktów. 2 mecze przegrane, 2 remisy oraz jedno piękne zwycięstwo z Glinikiem Gorlice – który w całym turnieju zajął bardzo wysokie 6 miejsce. Szczegóły wyników i bramki w rozpisce poniżej. Taki wynik w grupie dał nam 5 miejsce w tabeli, co w niedzielnym dniu finałów pozwoliło tylko na grę o miejsca 9-12. W tych dwóch meczach co rozegraliśmy z Metalem i Okocimskim ostatecznie zajęliśmy 11 miejsce. Turniej wygrała Sandecja Nowy Sącz. Szczegóły wszystkich wyników na stronie www.turnieje.arenaszalowa.pl

W tym wydarzeniu, gdzie 20 naszych chłopców mogło wystąpić na takim turnieju nie najważniejszy był wynik. Pojechaliśmy do Szalowej, zbierać cenne minuty, doświadczać się, nabierać piłkarskiej pewności, integrować się oraz po prostu poprawić swoją grę w piłkę nożną, a można się było tutaj od lepszych wiele nauczyć. Ten turniej to 3 dni gry, długie 40 minutowe mecze dały w sumie blisko 5 godzin zmagań! Fantastyczna lekcja, która przez wielu zostanie zapamiętana na długo! Rywale z jakimi przyszło nam się mierzyć przedstawia poniższe zestawienie. Sporo gry z przeciwnikami z topowych lig wojewódzkich! Przy odrobinie szczęścia spokojnie mogliśmy znaleźć się w ćwierćfinałach tego turnieju! W wielu meczach nie odstawaliśmy poziomem sportowym od pozostałych drużyn! Warto dodać, że byliśmy na tym turnieju jedną z młodszych drużyn, w kadrze naszej znalazło się aż połowa zawodników  z rocznika 2005 i 2006.

Każdy z zawodników naszej kadry w tym turnieju dał z siebie wszystko. Każdy wspiął się na wyżyny swoich możliwości, a często nawet powyżej. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym graczom za dumne reprezentowanie barw klubu z Korzennej. Dziękujemy również trenerom, którzy byli przy zawodnikach Łukaszowi Schreinerowi oraz Arkadiuszowi Kulpie!