Nasi seniorzy, odnoszą pierwszą porażkę w tym sezonie! Przegrywamy w Kamionce Wielkiej, gdzie po trudnym meczu, ulegliśmy 1:0 miejscowemu Skalnikowi. W naszej drużynie brakowało wielu podstawowych graczy, którzy nie mogli stawić się na meczu w środowe popołudnie. Mimo młodego, rezerwowego składu walczyliśmy do końca, za co należą się wielkie słowa uznania każdemu z drużyny!


Spotkanie początkowo miało odbyć się w wolny od pracy czwartek 15 sierpnia, niestety bez uprzedniego poinformowania nas w odpowiednim terminie, Skalnik zdecydował przełożyć go na dzień wcześniej. Niestety z tego powodu na mecz nie dojechało wielu naszych graczy, którzy zaplanowali sobie wakacje lub po prostu jak większość pracowała. Wobec tego zmuszeni byliśmy sięgnąć po rezerwy.


W składzie wystąpiło dwóch debiutantów, w wyjściowym składzie wystąpił urodzony w 2004 roku Krzysiek Kubiak, który zagrał bardzo dobre 45 minut! Zastąpił go spóźniony na mecz Marek Gołąb w przerwie. Drugim debiutantem był młody Kacper Kubisz, który już w 5 minucie zmienił kontuzjowanego Trenera Tomka Bednarka, ten szesnastolatek również pokazał się z dobrej strony.


Cały mecz był pod dyktando Skalnika, gospodarze przeważali przez pełne 90 minut jednak nie potrafili przez długi czas skierować piłki do naszej bramki. Mimo ładnych akcji, fatalnie marnowali wypracowane sytuacje kiepskimi strzałami. Rywale z tego powodu wylewali swoją chamską frustracje w kierunku naszej drużyny, gdzie dodatkowo podburzał ich trener, zaś zupełnie na to nie reagował sędzia. Korzenna nieznacznie atakowała, raz po rzucie wolnym Konrada Krasińskiego, futbolówka ostemplowała poprzeczkę bramki rywala.


Bardzo dobrze grała nasza obrona, wraz z bramkarzem. W końcu w okolicy 80 minuty, Korzenna troszkę podeszła wyżej przy okazji rzutu rożnego, co szybko zostało skarcone przez Skalnik. Chociaż przez Skalnik to za dużo powiedziane, indywidualna akcja popisał się skrzydłowy gospodarzy S.Nowak, którzy przebiegł z futbolówką ponad pół boiska nie podając nikomu, po czym sfinalizował swoją akację.


Rywal zasłużenie wygrał ten mecz, chociaż nie wiele brakło a mogliśmy się w tym meczu podzielić punktami. Walczymy dalej! Już w niedziele pojedynek z LKS Łużna na stadionie w Korzennej, mecz o godzinie 11:00.

 

Skalnik Kamionka Wielka - ULKS Korzenna 1:0 (0:0)

 

Bramka: S.Nowak 80.

 

Żółte kartki: A.Krzyżak.

 

ULKS: A.Kulpa - P.Mróz, K.Krasiński, K.Bajorek, K.Grząbel (85 Jakub Kantor) - K.Kubiak (46 M.Gołąb), Marcin Kantor, A.Krzyżak (80 Michał Kantor), P.Szambelan - A.Szczerba, T.Bednarek (5 K.Kubisz).

 

Sędziował: K.Kolak (KS Nowy Sącz).

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Plan Seniorów

Najbliższy mecz

Liga Okręgowa 2019/2020 - Kolejka 8
Datum Niedziela, 22 Wrzesień 2019r. Beginn Godzina: 14:00
ULKS Korzenna
ULKS KorzennaTerminarz drużyny
-:- Porównanie przedmeczowe Łosoś Łososina Dolna
Łosoś Łososina DolnaTerminarz drużyny
Poprzedni meczNastepny mecz

Ostatnia kolejka

Tabela Seniorzy

# Druzyna M Pkt
1 Hart 7 15
2 Dunajec 7 15
3 Kobylanka 7 15
4 Skalnik 7 13
5 Łosoś 7 12
6 Korzenna 7 11
7 Gród 7 11
8 Kolejarz 7 10
9 Orzeł 7 10
10 Zyndram 7 8
11 Grybovia 6 7
12 Zagórzany 7 7
13 Sokół 7 6
14 Uście 7 6
15 Zawisza 6 4
16 Łużna 7 3