Nasi seniorzy, odnoszą pierwszą porażkę w tym sezonie! Przegrywamy w Kamionce Wielkiej, gdzie po trudnym meczu, ulegliśmy 1:0 miejscowemu Skalnikowi. W naszej drużynie brakowało wielu podstawowych graczy, którzy nie mogli stawić się na meczu w środowe popołudnie. Mimo młodego, rezerwowego składu walczyliśmy do końca, za co należą się wielkie słowa uznania każdemu z drużyny!


Spotkanie początkowo miało odbyć się w wolny od pracy czwartek 15 sierpnia, niestety bez uprzedniego poinformowania nas w odpowiednim terminie, Skalnik zdecydował przełożyć go na dzień wcześniej. Niestety z tego powodu na mecz nie dojechało wielu naszych graczy, którzy zaplanowali sobie wakacje lub po prostu jak większość pracowała. Wobec tego zmuszeni byliśmy sięgnąć po rezerwy.


W składzie wystąpiło dwóch debiutantów, w wyjściowym składzie wystąpił urodzony w 2004 roku Krzysiek Kubiak, który zagrał bardzo dobre 45 minut! Zastąpił go spóźniony na mecz Marek Gołąb w przerwie. Drugim debiutantem był młody Kacper Kubisz, który już w 5 minucie zmienił kontuzjowanego Trenera Tomka Bednarka, ten szesnastolatek również pokazał się z dobrej strony.


Cały mecz był pod dyktando Skalnika, gospodarze przeważali przez pełne 90 minut jednak nie potrafili przez długi czas skierować piłki do naszej bramki. Mimo ładnych akcji, fatalnie marnowali wypracowane sytuacje kiepskimi strzałami. Rywale z tego powodu wylewali swoją chamską frustracje w kierunku naszej drużyny, gdzie dodatkowo podburzał ich trener, zaś zupełnie na to nie reagował sędzia. Korzenna nieznacznie atakowała, raz po rzucie wolnym Konrada Krasińskiego, futbolówka ostemplowała poprzeczkę bramki rywala.


Bardzo dobrze grała nasza obrona, wraz z bramkarzem. W końcu w okolicy 80 minuty, Korzenna troszkę podeszła wyżej przy okazji rzutu rożnego, co szybko zostało skarcone przez Skalnik. Chociaż przez Skalnik to za dużo powiedziane, indywidualna akcja popisał się skrzydłowy gospodarzy S.Nowak, którzy przebiegł z futbolówką ponad pół boiska nie podając nikomu, po czym sfinalizował swoją akację.


Rywal zasłużenie wygrał ten mecz, chociaż nie wiele brakło a mogliśmy się w tym meczu podzielić punktami. Walczymy dalej! Już w niedziele pojedynek z LKS Łużna na stadionie w Korzennej, mecz o godzinie 11:00.

 

Skalnik Kamionka Wielka - ULKS Korzenna 1:0 (0:0)

 

Bramka: S.Nowak 80.

 

Żółte kartki: A.Krzyżak.

 

ULKS: A.Kulpa - P.Mróz, K.Krasiński, K.Bajorek, K.Grząbel (85 Jakub Kantor) - K.Kubiak (46 M.Gołąb), Marcin Kantor, A.Krzyżak (80 Michał Kantor), P.Szambelan - A.Szczerba, T.Bednarek (5 K.Kubisz).

 

Sędziował: K.Kolak (KS Nowy Sącz).

 

 

 

Plan Seniorów

Sparing - Seniorzy:               Zagórzany - Korzenna 16:00
Sobota - 29 Luty 2020

Wyjazd: 14:30
Boisko: Stróże


Sparing - Seniorzy:                 Korzenna - Zamczysko 16:30
Niedziela - 08 Marzec 2020

Wyjazd: 15:00!
Boisko: Zabełcze (3 boisko)


Sparing - Seniorzy:           Ujanowice - Korzenna 11:00
Niedziela - 15 Marzec 2020

WYJAZD: 9:30
Miejsce: Ujanowice


Zobacz pełny plan ULKSu!

Najbliższy mecz


Runda jesienna sezonu 2019/2020 dobiegła końca!

Ostatnia kolejka

Tabela Seniorzy

# Druzyna M Pkt
1 Skalnik 14 34
2 Dunajec 14 31
3 Łosoś 15 30
4 Hart 15 27
5 Kobylanka 15 27
6 Sokół 15 23
7 Orzeł 14 21
8 Gród 13 18
9 Zagórzany 15 18
10 Korzenna 15 17
11 Uście 15 16
12 Kolejarz 14 14
13 Grybovia 14 14
14 Zyndram 15 14
15 Zawisza 12 10
16 Łużna 13 4