Szalony mecz zafundowali sobie na koniec sezonu nasi trampkarze! Po wyrównanym spotkaniu pokonali oni Grybovię… 8:6! Świetnie obydwie drużyny wyglądały w ofensywie, gorzej w obronie gdzie roiło się od błędów. Mimo wszystko gratulacje kolejnego zwycięstwa i obronienia drugiego miejsca w tabeli!


Po emocjach związanych z meczem o mistrzostwo z Akademią Respect, mecz z Grybowem miał być łatwą przeprawą dla naszych trampkarzy. Grybovia przyjechała jednak do Korzennej wygrać. Goście zaskoczyli nas, momentami grali bardzo dobrze, a umiejętności indywidualne kilku graczy z Grybowa były bardzo dobre! Nie radziliśmy sobie zupełnie z graczem z numerem 7 czy z napastnikiem z 10, który świetnie jak na rozgrywki trampkarzy wykonywał rzuty rożne. Po jednym z nich nawet bezpośrednio skierował piłkę do naszej bramki!


Spotkanie jak na ligę trampkarzy było niezłe, jednak zbyt dużo błędów indywidualnych w defensywach obu drużyn, które przełożyły się na tak ogromną liczbę bramek. Nasz drużyna rozpoczęła źle, następnie odrobiła, zdobyła przewagę po czym znowu to wszystko roztrwoniła! W momencie z wyniku 4:1 zrobiło się 4:5 dla gości!


Na nasze szczęście graliśmy ambitnie do samego końca co przełożyło się na końcowy triumf! W odpowiednim momencie na swoje barki, ciężar tego meczu wziął nasz kapitan – Krzysiek Kubiak, który zdobył bramkę wyrównującą na 5:5 a następnie wyprowadził nas na prowadzenie! To były kluczowe minuty tego meczu.  Przebieg meczu przedstawia idealnie poniższy spis goli jaki wpadały w tym spotkaniu.


Dla wielu graczy, którzy wystąpili dziś w tym meczu, był to ostatni mecz ligowy w trampkarzach! Jak to zawsze bywa… pojawia się łezka w oku.


Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim graczom za cały sezon. Za niesamowite zaangażowanie, poświęcenie i przede wszystkim świetny wynik sportowy! Jako Trener uważam, że liga która właśnie się zakończyła, była najbardziej wymagającą ligą, w której mierzyli się trampkarze na przestrzeni wielu ostatnich lat! Tak mocnej obsady, tak dobrych drużyn nie było nigdy. Korzenna zajęła w tym zestawieniu wspaniałe 2 miejsce! Wszystko dzięki Wam, za to że stworzyliśmy jedną z lepszych drużyn w historii trampkarzy ULKSu Korzenna! Oczywiście w tym sezonie w swojej drużynie mieliśmy ten „diament” którego nie miał nikt, jednak mecze zwycięża cała drużyna a nie pojedynczy gracze! Dlatego wielki szacunek i uznanie dla całej kadry, zarówno dla tych starszych jak i tych młodych – którzy mniemam, że w nowym sezonie będą jeszcze lepszą drużyną!


Coś się kończy i coś się zaczyna! Mam nadzieję, że każdy z graczy z rocznika 2004, swoją przygodę z piłką będzie kontynuował w drużynie juniorów ULKSu Korzenna, która to od kilku lat uchodzi za jedną z lepszych na Sądecczyźnie! W obecnym sezonie kolejny raz zwyciężyli oni ligę! A prym w tej ekipie wiedzie rocznik 2003, który co tylko skończył grać w trampkarzach i przeniósł się do juniorów! Niech to dla każdego z Was będzie świetnym przykładem, że mimo młodego wieku można wiele – o ile tylko się chce!

ULKS Korzenna - Grybovia Grybów 8:6 (4:3)

Bramki:

0:1 Grybovia 10,

1:1 P.Wielgus 18 (as. M.Szarek),

1:2 N.Kusiak 20 (as. K.Paciorek),

1:3 P.Wielgus 25 (as. B.Marmol),

1:4  K.Paciorek 35 (as. P.Wielgus),

2:4 Grybovia 35,

3:4 Grybovia 40,

4:4 Grybovia 43 (z rzutu karnego),

4:5 Grybovia 48,

5:5 K.Kubiak 60 (as. P.Wielgus),

6:5 K.Kubiak 63 (as. N.Kusiak),

7:5 P.Wielgus 65 (z rzutu karnego),

8:5 K.Kubiak 75 (z rzutu karnego),

8:6 Grybovia 79.

 

ULKS: I.Stawiarski - S.Grygiel, T.Oracz, B.Kuzera, M.Szarek - K.Gołąb, N.Kusiak, K.Paciorek, B.Marmol - K.Kubiak, P.Wielgus. Oraz: T.Gajkowski, M.Łacny, S.Żarowski, S.Semla, G.Rosiek, B.Zwolenik, K.Kusiak.

 

Sędziował: K.Dziki (KS Gorlice).

 

 

Plan Trampkarzy

Najbliższy mecz TR


Sezon - Jesień 2019 dobiegł końca! Trampkarze ULKS Korzenna skończyli ligę na 4 miejscu!

Tabela TR

# Druzyna M Pkt
1 Sandecja II 9 27
2 Beskidzka 9 21
3 Korona 9 21
4 Korzenna 9 18
5 Hart 9 13
6 Biegoniczanka 9 13
7 Poprad M. 9 7
8 Sokół 9 4
9 Dunajec 9 4
10 Gród 9 4