Udało się! Kolejny raz z rzędu na przestrzeni ostatnich lat będą baraże w Korzennej! Po raz trzeci pod rząd wystąpią w nich juniorzy starsi naszego klubu, którzy znowu zwyciężyli swoją ligę! Nie da się ukryć, że jest do wydarzenie bez precedensu, ciężko do powtórzenia przez kogokolwiek!

 

 

Nie da się ukryć, że mistrzostwo w tym sezonie spadło nam niespodziewanie w samej końcówce tego sezonu. Oczywiście zaczynając ligę naszym celem jak zawsze było 1 miejsce w tabeli. Jednak sezon wydawać by się mogło zweryfikował nasze plany. 5 porażek… które odnieśliśmy z czołowymi drużynami w tym dwa razy z Sokołem powinien przekreślić nasze szanse! Los chciał jednak inaczej, Sokół, który miał wszystko w swoich rękach na finiszu rozgrywek wyrywa sobie mistrzostwo, które wydawać by się mogło, mają na wyciągnięcie ręki! Przegrywa kluczowe mecze z niżej notowanymi rywalami i oddaje nam fotel lidera! Mimo wszystko Korzenna to drużyna, która w tym sezonie wygrywała najwięcej razy! 19 zwycięstw żaden zespół nie zanotował – stąd właśnie to 1 upragnione miejsce!

 

W sobotę nasza ekipa pokonała w kluczowym meczu Gród Podegrodzie, zaś po dwóch dniach podejmowaliśmy Helenę Nowy Sącz. Obydwa mecze udało się wygrać. Na Helenie było łatwiej niż że wspomnianym Grodem. W pełni kontrolowaliśmy to spotkanie i zwyciężyliśmy 0:2 po bramkach Artura Krzyżaka oraz Grześka Mroza, przy obydwóch trafieniach większe znaczenie miały asysty! Przy pierwszej bramce świetną akcją popisał się Kamil Kaczmarek, zaś przy drugiej dużo dobrego uczynił asystujący Kuba Turski! Mieliśmy w tym meczu jeszcze sporo dogodnych akcji, ale brakowało nam troszkę wykończenia i momentami szczęścia.

 

Po spotkaniu na boisku Heleny Nowy Sącz, tradycyjnie wystrzeliły szampany! W wielkiej euforii nasi gracze celebrowali swoje zwycięstwo na murawie jak i w szatni! Szczere gratulacje zwycięstwa w tej lidze! Mimo wielu trudności, daliście rade, nie załamaliście się! Wielki szacunek za wiarę do końca i udowodnienie kolejny raz – kto wiedzie prym wśród młodzieży na Sądecczyźnie! Dziękujemy!

 

Co teraz? Baraże! Czeka nas intensywny czerwiec! Gdzie rozegramy jeszcze 4 dodatkowe mecze! Dwa w środku tygodnia oraz dwa weekendy! Terminy podamy niebawem, bowiem nie są jeszcze znane! Jedno jest pewne rywalizować kolejny raz (z czego się bardzo cieszymy) będziemy z Orkanem Raba Wyżna – mistrzem Podhala, to właśnie Orkan będzie naszym pierwszym rywalem. Drugim rywalem mistrz I ligi Limanowskiej – w tym roku to Krokus Przyszowa – która w swojej drużynie ma bardzo dobrze uzdolnioną młodzież! Czekają nas bardzo ciekawe pojedynki! Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych na baraże! Do boju ULKS!

 

 

Helena Nowy Sącz - ULKS Korzenna 0:2 (0:2)

Bramki:

0:1 A.Krzyżak 28 (as. K.Kaczmarek),

0:2 G.Mróz 38 (as. J.Turski).

 

ULKS: M.Grygiel - P.Rosiek, K.Kubisz, Sz.Baziak, J.Kantor - M.Hojnor, A.Krzyżak, P.Stawiarski, K.Kaczmarek - J.Turski (65 K.Sarota), G.Mróz (75 K.Jaworecki).

 

Sędziował: D.Mituś (KS Nowy Sącz).

 

 

Komentarze 

 
#1 soccerfan 2019-06-04 03:38
no i pieknie !!! tylko pogratulowac !!!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Najbliższy mecz JS


Sezon 2018/2019 dobiegła końca! Juniorzy w barażach o MLJS!

Tabela baraży

# Druzyna M Pkt
1 Orkan R.W. 4 10
2 Korzenna 4 7
3 Krokus 4 0

Tabela JS

# Druzyna M Pkt
1 Korzenna 24 57
2 Grybovia 24 55
3 Sokół 24 53
4 Gród 24 49
5 Glinik 24 48
6 Poprad M. 24 37
7 Skalnik 24 35
8 Kolejarz 24 29
9 Hart 24 28
10 Poprad R. 24 26
11 Świniarsko 24 20
12 Helena 23 9
13 Wicher 23 8