Nasza ekipa kolejny raz punktuje w tym sezonie! Tym razem zwyciężamy na własnym stadionie z Victorią Witowice Dolne! Brawo za walkę w trudnych warunkach pogodowych!Wynik wcale nie oddaje tego co działo się w meczu. Korzenna zdecydowanie dominowała.

Mecz świetnie zaczął zespół gospodarzy, po składnej akcji Szczerba uderza w krótki róg bramki i wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Po kilkunastu minutach gracze ULKSu zmarnowali kilka świetnych okazji do zdobycia gola. Jak mówi przysłowie, nie wykorzystane lubią się mścić i tak właśnie było. Jedyne zagrożenie pod naszą bramką Vitowic i pada gol! Wrzutka z rzutu wolnego zamieszanie i przytomne uderzenie jednego z graczy gości. 1:1 a w naszej drużynie konsternacja, mimo dobrej gry sporej przewagi, remisujemy do przerwy z Victorią.

W drugiej połowie zaczęło dziać się więcej. Do ataku przesunięty został Tomasz Kuzera, co przyniosło sporo dobrego! Po jednej z akcji Kuzera został sfaulowany w polu karnym, sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie!  Zaledwie po kilku chwilach Kuzera ponownie wpisuje się na listę strzelców! Podanie od Szambelana, które przy okazji wzbudziło wiele kontrowersji wśród graczy gości. Piłka podana barkiem do Kuzery, który z pierwszej piłki w pięknym stylu pokonuje golkipera z Witowic.

Do końca meczu wszystko kontrolowaliśmy, rywale kończyli mecz  w 9. Najpierw w 65 minucie z boiska wyrzucony został Hajduk. Zaś w samej końcówce meczu, kontuzjowanego bramkarza Vitowic nie miał kto zmienić i z konieczności między słupkami stanął stoper Jakub Kurzydło.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem, z rzutu wolnego z okolic 25 metrów świetnym strzałem popisał się Krzysztof Mikulec. Futbolówka skozłowała na śliskiej murawie przed naszym golkiperem i po jego rękach wpadła do bramki. Był to jednak gol dla gości już na otarcie łez, bowiem po chwili arbiter zakończył ten mecz.

ULKS Korzenna – Victoria Witowice Dolne 3:2 (1:1)

1:0 A.Szczerba 3 (as. T.Kuzera),

1:1 Victoria 16,

2:1 T.Kuzera 59 (z rzutu karnego),

3:1 T.Kuzera 61 (as. P.Szambelan),

3:2 K.Mikulec 90+2 (z rzutu wolnego).

Żółte kartki: T.Kuzera - M.Bryniak, Ł.Hajduk x2, K.Mikulec.

ULKS: A.Kulpa – J.Kantor, K.Bajorek, P.Rosiek, A.Szeliga – M.Kantor, K.Krasiński, T.Kuzera, P.Krok, P.Szambelan (87 S.Adamczyk) – A.Szczerba.