Fantastyczny mecz rozegrali nasi juniorzy, którzy na bardzo trudnym terenie zwyciężyli z Glinikiem Gorlice! Brawo za ambicję, wciąż pozostajemy w walce o najwyższe cele! Korzystne dla nas wyniki sprawiły że wracamy na 2 miejsce w tabeli!

Był to bardzo ciekawy mecz, a zarazem bardzo trudny rozgrywany na głównym boisku IV ligowego Glinika Gorlice! Mecz rozgrywał się podczas mocno wiejącego wiatru, który miał ogromne znacznie. W pierwszej połowie graliśmy pod wiatr, jednak udało się nam tą część meczy wygrać 2:1. Okazało się, że to właśnie było kluczowe. W drugiej mocno „w twarz” grało Glinikowi, który nie dał rady dogonić wyniku. Korzenna drugą część meczu grała z wiatrem, zmarnowaliśmy co prawda sporo świetnych okazji, jednak trzeci decydujący gol Kamila Kaczmarka, padł dzięki sporej pomocy wiatru.

Mecz lepiej rozpoczął Glinik, który wpisał się jako pierwszy na listę strzelców. Jednak bohaterem tego meczu po ostatnim gwizdku okazał się Grzegorz Mróz, autor dwóch kluczowych goli w pierwszej części meczu, nie było by jednak jego trafień, gdyby nie świetna gra i piękne asysty zarówno Mateusza Hojnora jak i Szymona Baziaka! Mróz w drugiej połowie mógł jeszcze kilka razy wpisać się na listę strzelców, jednak zawodziła już u niego skuteczność.

Bramkę numer 3 dla naszej drużyny zdobył Kamil Kaczmarek, wybijana piłka przez bramkarza, „stanęła” w powietrzu i spadła niespodziewanie w okolice 30 metra. Przejmuje ją Kamil Kaczmarek „nawija” dwóch defensorów Glinika i „pakuje” skutecznie piłkę do bramki golkipera gospodarzy!

Przy wyniku 3:1, Glinik mocno się otworzył, większość ilość graczy atakowała, groźni byli bardzo, efektem tego był gol! Jednak Korzenna kontrowała, mieliśmy sporo sytuacji, niestety nie udało się nam już więcej razy pokonać golkipera Glinika – Przemka Przybyłowicza.

Mecz jednak zakończył się wynikiem 2:3 dla gości! Brawo dla całej ekipy, za walkę do ostatniej minuty! Duży szacunek za przywiezienie punktów z niezwykle trudnego terenu!

Glinik Gorlice - ULKS Korzenna 2:3 (1:2)

1:0 Glinik 20,

1:1 G.Mróz 35 (as. M.Hojnor),

1:2 G.Mróz 41 (as. Sz.Baziak),

1:3 K.Kaczmarek 65 (bez asysty),

2:3 Glinik 73.

Żółte kartki: M.Hojnor, J.Kantor.

ULKS: M.Grygiel - A.Szeliga, P.Rosiek, K.Kubisz, J.Kantor (46 K.Sarota) -Sz.Baziak, A.Krzyżak, M.Hojnor, K.Kaczmarek, J.Turski (88 K.Jaworecki) - G.Mróz.