Po dwóch porażkach naszych juniorów w końcu się przełamaliśmy! Nasi zawodnicy w Wielki Czwartek zwyciężyli w pojedynku z Kolejarzem Stróże na własnym stadionie! Dzięki temu nasi gracze Święta Wielkanocne spędzą w dobrych humorach, zaś w pełni optymizmu przystąpimy do kolejnego meczu z Glinikiem zaraz po świętach.

Kolejarz w tym sezonie nie jest taki straszny, jak to zwykle bywało. Z tym rywalem mecze zawsze były trudne. Tym razem Kolejarz do Korzennej przyjechał wzmocniony graczami którzy etatowi grają w seniorach w Okręgówce, Grzegorz Krok, Jan Krok i Norbert Ochel dali niewątpliwie dziś jakość swojej drużynie jednak to było zbyt mało na naszą ekipę. W naszej drużynie po 45 minut zagrali Przemek Rosiek, Patryk Stawiarski oraz Adrian Szeliga. Więcej minut nie mogli, bowiem już w Wielką Sobotę czeka ich pojedynek w seniorach w Rożnowie.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, bramki padły dopiero w drugiej. Więcej sytuacji w tym meczu miała Korzenna, jednak długo nie umieliśmy sobie wypracować "setki". Po upływie 70 minut wkońcu Mateusz Hojnor zdecydował się na uderzenie z dystansu. Mocny strzał zaskoczył dobrze broniącego w tym meczu bramkarz, futbolówka znalazła drogę do bramki.

Zaledwie po kilku chwilach, Kuba Turski pakuje drugą bramkę w tym meczu. Kamil Kaczmarek wstrzelił piłkę w pole karne, tam Kuba uprzedza bramkarza i głową zdobywa gola!

Kolejarz w tym meczu zmarnował kilka sytuacji. Ze świetnej strony jednak w dwóch sytuacjach pokazał się nasz bramkarz Michał Grygiel, który w obydwu przypadkach bardzo dobrze sparował piłkę na rzut rożny. Szczególnie ważna była pierwsza interwencja w pierwszych 45 minutach przy stanie 0:0! Mecz zasłużenie wygrała drużyna lepsza.

Dziękujemy wszystkim za walkę i zaangażowanie!

ULKS Korzenna - Kolejarz Stróże 2:0 (0:0)

1:0 M.Hojnor 70 (bez asysty),

2:0 J.Turski 72 (as. K.Kaczmarek).

Żółte kartki: G.Mróz, Sz.Baziak.

ULKS: M.Grygiel  - K.Kubisz, P.Rosiek (46 A.Szeliga), Sz.Baziak, J.Kantor - K.Kaczmarek, A.Krzyżak, M.Hojnor, K.Sarota (46 P.Stawiarski) - J.Turski, G.Mróz.

Sędziował: D.Obrzut (KS Gorlice).