Korona Beskidu Tylicz – zwyciężyła w Turnieju Wolności U-15 (kategoria trampkarz 2004 i młodsi), który rozgrywany był na Orliku w Korzennej. Wysoki, wyrównany poziom turnieju, który na samym końcu uświetnił pokaz laserowy!

 

Organizatorzy turnieju ULKS Korzenna oraz Centrum Kultury w Korzennej, zadbali o każdy szczegół aby impreza była jak najbardziej profesjonalna. Nie udało się tylko w pełni zamówić pogody, która tego dnia była pochmurna, kapryśna, ale nie przeszkodziła w rozgrywkach!

 

W turnieju udział wzięło blisko 100 zawodników, 8 drużyn na bardzo wyrównanym poziomie. Wszyscy mogli napić się ciepłej herbaty, zjeść ciepłe posiłki czy przekąski z grilla. Na osłodę każdy mógł skosztować pączka. Szczególny nacisk w tym turnieju kładliśmy na patriotyzm. Nie przypadkowo, bowiem turniej odbył się na kilka dni po 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy uczestnik otrzymał biało czerwoną flagę, białe i czerwone czapki, patriotyczne wiatraczki, kibice pomalowane mieli twarze w kolorze barw narodowych, a niektóre dziewczyny biało-czerwone wianki! W trakcie rozgrywek, wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Całą imprezę niesamowicie uświetnił DJ Marshall, który profesjonalnie od początku do końca rozgrywek prowadził cały turniej!

 

W turnieju wystąpiły dwie drużyny gospodarzy ULKS Korzenna, dwie ekipy Akademii Respect, która swoją siedzibę ma w Szalowej. Drużyna Akademii Kolejarz Stróże, Sokół Stary Sącz, Korona Beskidu Tylicz oraz Poprad Muszyna.

 

Po rozgrywkach grupowych, gdzie toczyły się one w grupie A i B, poznaliśmy pary ćwierćfinalistów. Najlepsze ekipy, zagrały z tymi, którym w przeciwnej grupie poszło najsłabiej. W pierwszym ćwierćfinale zmierzyły się pierwsze ekipy Akademii Respect oraz ULKSu Korzenna. W tym meczu padł remis 1:1, w rzutach karnych lepszą ekipą okazała się drużyna gospodarzy, która awansowała do półfinału. W kolejnym pojedynku, druga ekipa ULKSu Korzenna wysoko poległa z Koroną Beskidu. Trzeci ćwierćfinał to pojedynek drugiej drużyny Akademii Respect z Sokołem Stary Sącz. Po zaciętym meczu, to gracze ze Starego Sącza cieszyli się z awansu dalej. W ostatnim ćwierćfinale triumfował Poprad Muszyna, który w cuglach przeszedł rozgrywki w grupie, podobnie jak i pojedynek z Kolejarzem.

 

W półfinale zmierzyła się Korzenna z Koroną Beskidu. Kolejny raz rywale z Tylicza wysoko pokonali gospodarzy. Drugi półfinał to potyczka Sokoła z Popradem Muszyna. Po wyrównanym meczu, gdzie nie padła żadna bramka, o awansie do finału zadecydować musiały rzuty karne. W karnych lepszym okazała się Muszyna. Podobnie jak w półfinale Sokół przegrał też w karnych z ULKSem Korzenna w meczu o 3 miejsce! W finale spotkały się najlepsze drużyny z w grupach A i B po rozgrywkach grupowych. Poprad Muszyna oraz Korona Beskidu. Po bardzo dobrym pojedynku, górą w finale byli gracze Korony Beskidu Tylicz.

 

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, rozdane zostały także odblaski, czapki. Najlepsze trzy pierwsze drużyny poza medalami za zajęte miejsce, otrzymały okazałe trofea dodatkowo każda drużyna otrzymała wartościowe piłki do gry. Wszystkie nagrody wręczył Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron.

 

Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Wielgus (ULKS Korzenna) – autor aż 13 goli!
MVP turnieju – najbardziej wartościowy gracz –
Adrian Kieblesz (Korona Beskidu).
Najlepszy bramkarz turnieju – Arkadiusz Duda (Sokół Stary Sącz).

 

Zwieńczeniem turnieju na samym końcu, kiedy już zgasły światła na orliku, był profesjonalny pokaz laserowy!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju. Zwycięzcą gratulujemy sukcesów!

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.

 

Szczegółowe wyniki:

Grupa A:
ULKS Korzenna I – Kolejarz Stróże 6:0
Akademia Respect II – Korona Beskidu Tylicz 1:1
ULKS Korzenna I – Akademia Respect II 1:2
Kolejarz Stróże – Korona Beskidu Tylicz 1:4
ULKS Korzenna I – Korona Beskidu Tylicz 2:3
Kolejarz Stróże – Akademia Respect II 1:2

Grupa B:
ULKS Korzenna II – Sokół Stary Sącz 0:2
Poprad Muszyna – Akademia Respect I 3:2
ULKS Korzenna II – Poprad Muszyna 0:3
Sokół Stary Sącz – Akademia Respect I 0:1
ULKS Korzenna II – Akademia Respect I 0:5
Sokół Stary Sącz – Poprad Muszyna 1:2

Ćwierćfinały:
ULKS Korzenna I – Akademia Respect I 1:1 (k. 4:3)
Korona Beskidu Tylicz – ULKS Korzenna II 5:1
Akademia Respect II – Sokół Stary Sącz 1:2
Kolejarz Stróże – Poprad Muszyna 0:5

Półfinały:
ULKS Korzenna – Korona Beskidu Tylicz 1:4
Sokół Stary Sącz – Poprad Muszyna 0:0 (k. 2:3)

Mecz o 3. miejsce:
ULKS Korzenna – Sokół Stary Sącz 2:2 (k. 5:4)

Finał:
Korona Beskidu Tylicz – Poprad Muszyna 3:1

 

 

Komentarze 

 
#1 Soccerfan 2018-11-18 01:14
Az dziw bierze , ze na jednym Orliku mozna w ciagu jednego dnia zorganizowac tak ciekawy turniej z tak duza liczba mocnych zespolow.
Olbrzymie gratulacje dla organizatorow , sponsorow ale przede wszystkim zawodnikow za wspaniala postawe !!!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Plan Trampkarzy

Obecnie brak zaplanowanych wydarzeń!
Zobacz pełny plan ULKSu!

Najbliższy mecz TR


Sezon - Wiosna 2019 dobiegł końca! Trampkarze ULKS Korzenna skończyli ligę na 2 miejscu!

Tabela TR

# Druzyna M Pkt
1 Respect 11 30
2 Korzenna 11 24
3 Gród 10 20
4 Sandecja III 11 19
5 Beskidzka 11 19
6 Korona 11 16
7 Hart 11 13
8 Biegoniczanka 11 12
9 Grybovia 10 11
10 Poprad M. 9 11
11 Poprad R. 10 8
12 Łużna 10 0