Bardzo dobrze rozpoczęli zmagania w sezonie 2018/2019 nasi seniorzy! W swoim pierwszym meczu, pokonaliśmy Grybovię Grybów 0:2 po dwóch pięknych golach Konrada Kuzery. W końcu rozpoczynamy nowy sezon od zwycięstwa! Ostatni raz na inaugurację ligi wygraliśmy 5 lat temu, w okręgówce z Heleną!

Jak tylko rozpoczął się mecz, mocno zaczęło „przygrzewać” słońce, mimo sporej temperatury,  obydwu drużynom nie brakowało sporej energii do walki, szczególnie graczom Grybovii, którzy w pierwszym minutach pokazali nam, że musimy w tym meczu uważać na nogi! Gospodarzą nie brakło sił, ostro było do ostatniego gwizdka sędziego!

W tym spotkaniu to Korzenna miała zdecydowanie więcej okazji, z dobrej strony poakzał się golkiper Grybovii Piotr Burnagiel, który kilka razy uchronił Grybovię przed utratą gola. Skapitulował w tym meczu dwukrotnie po strzałach Konrada Kuzery. Najpierw w pierwszej połowie, gdzie Konrad Kuzera bardzo sprytnie wyłuskał piłkę w polu karnym i skutecznie wykończył tą akcję strzałem. W drugiej połowie wykorzystał sytuację sam na sam, po przytomnym wrzucie z autu przez Daniela Szeligę!

Wynik mógł być wyższy za sprawą Patryka Stawiarskiego, Kamila Baczyńskiego czy Krzysztofa Bajorka. Jednak w tych super sytuacjach górą był bramkarz z Grybowa. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem 2:0. Już w środę mecz drugiej kolejki, naszym rywalem będzie LKS Ubiad, mecz również na wyjeździe.

Podczas tego meczu doszło do małego skandalu, „kibole” grybowscy podpalili koszulkę ULKSu Korzenna, która została skradziona jakiś czas temu na meczu naszych juniorów. Dziwne, szczeniackie zachowanie, które powinno się mocno piętnować, a osoby za takie zachowanie, powinny być surowo ukarane.

Grybovia Grybów - ULKS Korzenna 0:2 (0:1)

0:1 K.Kuzera 10 (as. P.Głąb :D ),

0:2 K.Kuzera 60 (as. D.Szeliga).

Żółte kartki: J.Kiełbasa, P.Kiełbasa - P.Stawiarski.

ULKS: A.Kulpa - T.Krok, K.Bajorek, P.Mróz, J.Kantor - P.Stawiarski (80 G.Mróz), T.Kuzera, Marcin Kantor, K.Baczyński (85 A.Szeliga), D.Szeliga - K.Kuzera.

Sędziował: A.Żelazny (KS Gorlice).