Brawo trampkarze ULKSu! Po bardzo trudnym, emocjonującym meczu nasza najmłodsza drużyna odnosi swój kolejny sukces! Trampkarze pokonali bowiem drużynę Dunajca Nowy Sącz, ekipę lidera, którą jak dotąd nikt nie pokonał!

Drużyna trampkarzy z Korzennej lubi takie mecze! Już niejednokrotnie pokazaliśmy się ze świetnej strony z drużynami teoretycznie dużo silniejszymi. Szczególnie mamy patent na ekipy, które awansują do wyższej ligi wygrywając baraże! Tak było w ubiegłym roku z Sokołem, w zeszłej rundzie z Glinikiem Gorlice no i teraz z Dunajcem Nowy Sącz, który raczej zagra w obecnych barażach!

Do dzisiejszego meczu przystąpiliśmy bez dwóch podstawowych graczy. Zabrakło naszych dwóch młodych wilków z rocznika 2005, środkowego pomocnika Sebastiana Grygla oraz snajpera Patryka Wielgusa, którego bardzo dobrze w tym meczu zastąpił Krzysztof Kubiak! Poważne braki, jednak daliśmy sobie rade!

Mecz nie najlepiej się dla nas zaczął, prosty błąd w defensywie, podana piłka z naszego pola karnego prosto pod nogi gracza Dunajca ustawionego na 16 metrze. Pewny strzał przy słupku, nasz bramkarz bez szans.
Jednak jak to nieraz już bywało w tym sezonie, stracony gol i „gonitwa” szczególnie nas mobilizuje! Zaczęliśmy grać po pierwszych nerwowych 15 minutach bardzo dobrze! Nie pozwalaliśmy się rozpędzić znakomicie wyszkolonym graczom Dunajca. Byliśmy krok w krok przy rywalu, skutecznie neutralizując ich akcje! Fenomenalnie zagrała nasza defensywa świetny Mateusz Hojnor, wspomagający przez Kamila Kaczmarka oraz Kacpra Kubisza! Oczywiście za ich plecami znakomicie spisywał się bramkarz Michał Grygiel, bardzo pewny punkt naszej drużyny!

Pod koniec pierwszej połowy, na indywidualną akcję skusił się Kamil Kaczmarek, odebrał on rywalowi piłkę na naszej połowie i pomknął z nią w kierunku bramki. Widząc wysuniętego bramkarza zdecydował się na uderzenie z okolic 30 metrów! Strzał okazał się skuteczny! Doprowadzamy do wyniku 1:1 i nadal gramy swoje!

W drugiej połowie Dunajec nadal nie odpuszczał, budował niezłe akcję, ale większość z nich zatrzymywała się na naszej obronie lub bramkarzu. W niektórych przypadkach mieliśmy sporo szczęścia, ale gol nie wpadł. Skupiliśmy się tylko na dobrej grze defensywnej i wyprowadzaniu groźnych kontr. Bardzo niebezpieczny tego dnia był Krzysztof Kubiak, nasz napastnik swoją świetną grą w ataku napsuł sporo krwi swoim rówieśnikom z Dunajca!

W końcówce tego meczu, gdy wydawało się, że urwiemy dwa punkty Dunajcowi, okazuje się, że trafiamy bramkę na 2:1! Niepozorna akcja, gdzie w polu karnym Kacper Paciorek podaje do Tomasza Gajkowskiego. Nasz pomocnik, lewą nogą oddaje strzał, który zaskakuje wszystkim. Uderzenie lubuje bramkarza a piłka wpada do siatki Dunajca! Boiskowy „Gajos” tonie w szalonych objęciach swoich kolegów!
Wygrywamy! Zdobywamy kolejne 3 punkty i wskakujemy na 2 miejsce w tabeli, zaraz za Dunajcem Nowy Sącz, który pewnie zmierza do baraży!  Wielkie brawa i gratulacje dla graczy Korzennej!

ULKS Korzenna – Dunajec Nowy Sącz 2:1 (1:1) [TR]

0:1 Dunajec 9,

1:1 K.Kaczmarek 25 (bez asysty),

2:1 T.Gajkowski 70 (as. K.Paciorek).

ULKS: M.Grygiel – M.Hojnor, K.Kaczmarek, K.Kubisz, M.Oracz, A.Kois – J.Turski, T.Gajkowski, K.Gołąb – K.Kubiak. Oraz: S.Semla. W pogotowiu: N.Kusiak, M.Łacny, Sz.Gut, J.Mikulski, S.Żarowski.

Sędziował: J.Król (KS Gorlice).