Liderzy z Korzennej znaleźli swojego pogromcę! Nasza drużyna juniorów przegrała w zaległym meczu z Grybovią Grybów. Mimo niezłej naszej gry, popełniliśmy zbyt dużo błędów indywidualnych, które zdecydowały o końcowym wyniku w tym meczu.

Nasza drużyna mogła przystąpić do tego meczu w mocnym składzie, mecz bowiem toczył się w środku tygodnia, wobec tego mogliśmy skorzystać z juniorów regularnie grających w seniorach. Zabrakło tylko naszego pierwszego bramkarza Szymona Szczerby, brak tego zawodnika był jednak kluczowy.

Korzenna wiedziała, że spotkanie z Grybovią będzie trudną przeprawą. Tak rzeczywiście było, rywal zaprezentował się dziś na boisku w Korzennej bardzo solidnie. Drużyna Dariusza Bernasiewicza grała bardzo twardo, konsekwentnie i niemiłosiernie wykorzystywała nasze błędy, skutecznie kończąc swoje akcje.

Naszą drużynę mimo utrzymywania się przy piłce, mimo przyjemnej dla oka gry, to stać nas było w tym meczu tylko na jednego gola. Bramkę, która wpadła po błędzie bramkarza z Grybowa, śliska piłka zaskoczyła Mularskiego, po wcale nie groźnym uderzeniu Tomka Kuzery. Prowadziliśmy 1:0 i nic nie zwiastowało, że to spotkanie przegramy, a szczególnie tak wysoko.

Pod koniec pierwszej połowy, rzut rożny i skuteczną główką popisuje się Sebastian Krok. Do przerwy remis 1:1. W tej pierwszej połowie nasza drużyna zmarnowała kilka bardzo dogodnych okazji.
W drugiej części meczu mimo optycznej przewagi ULKSu gole trafiała tylko i wyłącznie Grybovia, która mądrze nastawiła się na twardą grę w defensywie i wyprowadzania kontr.

Po jednej z akcji w polu karnych, bezmyślnie faulowany w niegroźnej sytuacji jeden z graczy Grybovii przez naszego bramkarza. Rzut karny dla gości i bramka Macieja Durlaka z 11 metrów.

Z każdą minutą graliśmy coraz bardziej ofensywnie, chcieliśmy za wszelką cenę zdobyć bramkę wyrównującą. Niestety efektem tego były stracone bramki na 3:1 i 4:1, kiedy to już całkowicie otworzyliśmy się.
Spotkanie kończy się wynikiem 1:4, zdecydowanie nie zasłużyliśmy na porażkę w tak dużych rozmiarach. Jednaka taka jest piłka i pozostaje się nam z tym pogodzić!

Mecz z Grybovią był fajnym spotkaniem z poziomem sportowym na wysokim poziomie jak na ligę juniorów, dziękujemy rywalowi za fajną rywalizację i gratulujemy zwycięstwa! W lidze zostało jeszcze kilka meczy do rozegrania, walczymy dalej!

ULKS Korzenna - Grybovia Grybów 1:4 (1:1)

1:0 T.Kuzera 30 (as. P.Boryczko),

1:1 S.Krok 40,

1:2 M.Durlak 50 (z rzutu karnego),

1:3 Sz.Sekuła 75,

1:4 M.Witek 90.

Żółta kartka: D.Widlak.

ULKS: M.Babiec - K.Kubisz, M.Hojnor, J.Kantor (60 M.Kantor), A.Szeliga - D.Widlak, T.Kuzera, P.Stawiarski, P.Boryczki (85 D.Woliński), A.Krzyżak (55 Sz.Baziak) - G.Mróz.

Grybovia: J.Mularski - J.Durlak, M.Radzik, P.Niepsuj, S.Krok, Sz.Świes (88 J.Główczyk), M.Śniadecki (75 J.Gruca), M.Durlak (85 K.Dyl), M.Malinowski, Sz.Sekuła, M.Witek.