Korzenna idzie za ciosem! Po zwycięstwie 3:0 nad Budowlanymi kilka dni temu, w dniu dzisiejszym w podobnym rozmiarach pokonujemy trzecia drużynę ligi – Harta Tęgoborze na ich boisku, gdzie zawsze grało się nam bardzo ciężko.

Do tego meczu podobnie jak i do poprzedniego przystąpiliśmy bez nominalnego bramkarza, kontuzje i choroba wykluczyły z gry kilku naszych graczy w tym Arka Kulpę. Między słupkami, naszej bramki strzegł z konieczności Albert Szczerba.

Pierwsza połowa wyrównana, z lekką przewagą gospodarzy. Jedna jak i druga drużyna zmarnowała po jednej stu procentowej sytuacji. Dla Korzennej do pustej bramki nie trafił Szambelan, zaś dla Harta w sytuacji sam na sam w słupek trafił pomocnik gospodarzy.

W drugiej połowie Korzenna wyszła na plac gry odmieniona. Zaczęliśmy budować ciekawe akcje, gdzie piłkę wymienialiśmy jak po sznurku. Właśnie po dwóch takich akcjach trafiamy bramki!
Najpierw super rozegranie sfinalizował Dawid Widlak, który otrzymał podanie od Patryka Stawiarskiego. A kilka minut później do pustej bramki z kilku metrów trafił Przemek Szambelan, w tej akcji również duża rola naszego pomocnika Widlaka.

W momencie, gdy Przemek Szambelan trafił trzeciego gola w tym meczu, wiedzieliśmy, że już nie przegramy! Bardzo bierna postawa obrony Harta, która myślała, że Szambelan jest na spalonym. Dostał on długą piłkę od Bajorka i w sytuacji sam na sam wykończył akcję w prosty sposób ogrywając bramkarza i pakując piłkę do pustej bramki!

Wielkie słowa uznania dla naszej drużyny, która odczuwa spore zmęczenie „maratonem majowym”, jednak to jeszcze nie koniec, już w niedzielę kolejny mecz. Tym razem rywalizować będziemy z Dunajcem Nowy Sącz. Brawa za walkę, żaden z graczy nie odpuszczał dziś, każdy walczył co przyniosło efekt!

Hart Tęgoborze - ULKS Korzenna 0:3 (0:0)

0:1 D.Widlak 60 (as. P.Stawiarski),

0:2 P.Szambelan 70 (as. D.Widlak),

0:3 P.Szambelan 80 (as. K.Bajorek).

Żółte kartki: D.Wielgus, J.Kantor.

ULKS: A.Szczerba - T.Kuzera, K.Bajorek, J.Kantor, A.Szeliga - D.Wielgus (75 K.Grzabel), P.Chronowski (55 K.Baczyński), M.Kantor, D.Widlak, P.Stawiarski - P.Szambelan (90 B.Grząbel).

Sędziował: J.Kocańda (KS Nowy Sącz).