W ostatnim meczu sezonu nasi seniorzy zwyciężają z Dąbrovią, czyli drużyną z dolnej strefy tabeli, która jeszcze przez kilka tygodni nie będzie pewna swojego utrzymania w klasie A! Po dobrym meczu, gdzie mieliśmy przewagę zwyciężyliśmy 3:0.

Praktycznie przez cały mecz kontrolę nam tym spotkaniem miał Korzenna. W końcowych minutach przycisnęła Dąbrovia, jednak dzięki dobrej postawie naszej defensywy nie byli w stanie zaskoczyć naszego bramkarza. Pierwszego gola dla ULKSu zdobył Jasiek Kantor, który niespodziewanie zamknął dośrodkowanie Marcina Kantora i zaskoczył golkipera Dąbrovii dobrym strzałem.

Na dwa zero podwyższył Albert Szczerba, który wykorzystał świętą asystę Dominika Wielgusa. W pierwszej połowie po faulu na Szambelanie karnego zmarnował Matusz Dobosz. Nasz napastnik jednak zrehabilitował się w drugiej połowie i zdobył pięknego gola, ustalając wynik meczu.

To zwycięstwo pozwoliło naszym seniorom pozostać na wysokim 4 miejscu w tabeli. Jest to przyzwoite miejsce, z którego powinniśmy być zadowoleni. Przed nami uplasowały się bardzo solidne ekipy. Ligę wygrała Piwniczna, której serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w okręgówce. Do A klasy Nowy Sącz spada Helena Nowy Sącz, niepewny jest los Łososia Łososiana Dola. Łosoś spadnie w przypadku, kiedy to Limanovia nie wywalczy awansu z barażu mistrzów IV ligi do III ligi.

Nasza ekipa zdobyła równo 50 punktów, 15 zwycięstw, 5 remisów i 10 porażek. Ustrzeliliśmy 73 gole, straciliśmy zaledwie 42. Byliśmy drużyną, która bramek straciła najmniej w całej lidze! Straciliśmy tyle samo goli co lider A klasy! W strzelonych bramkach lepszą drużyna był tylko oczywiście lider i co ciekawe LKS Ubiad! Najlepszym naszym strzelcem został Mateusz Dobosz autor 23 goli!

Po całym sezonie możemy być zadowoleni z postawy naszych seniorów, chociaż w Korzennej apetyty są oczywiście większe! Szczególnie, że kilka dobrych lat przed tym sezonem w A klasie spędziliśmy w lidze okręgowej! Teraz zasłużona przerwa, nowy sezon startuje w połowie sierpnia! Dziękujemy wszystkim naszych graczom za poświęcenie przez cały ciężki rok!

Dąbrovia/Wielogłowy - ULKS Korzenna 0:3 (0:2)

0:1 J.Kantor 25 (as. M.Kantor),

0:2 A.Szczerba 40 (as. D.Wielgus),

0:3 M.Dobosz 60 (as. P.Szambelan).

Mecz bez kartek.

ULKS: T.Dźwigniewski - D.Dudek, K.Bajorek, P.Mróz, J.Kantor - D.Wielgus, M.Kantor, P.Szambelan (70 P.Olchawski), K.Baczyński (80 B.Grząbel) - M.Dobosz, A.Szczerba (82 D.Woliński).

Sędziował: J.Kocańda (KS Nowy Sącz).